ETAP 1

FUNDAMENTY

Prace rozpoczynają się od przygotowania terenu, m.in. utwardzenia drogi dojazdowej, ściągnięcia humusu. Następnie wykonane są prace zbrojarskie i betoniarskie, których zakres uzależniony jest od rodzaju przyjętych fundamentów: fundamenty tradycyjne, płyta fundamentowa czy crawl space. Pod każdym z budowanych przez nas domów istnieje możliwość wykonania podpiwniczenia.

ETAP 2

KONSTRUKCJA DREWNIANA

Powstaje z wykorzystaniem drewna certyfikowanego klasy C24 o maksymalnej wilgotności 18%. Drewno jest suszone komorowo oraz strugane z fazowanymi krawędziami bocznymi. Projekt wykonawczy tworzymy w programie Dietrich’s w oparciu o wcześniejszy pomiar gotowych fundamentów. Montaż poszczególnych elementów wyciętych na CNC jest realizowany bezpośrednio na placu budowy.

ETAP 3

KOMINY SYSTEMOWE

W zakres praz związanych z kominami systemowymi wchodzą: kominy spalinowe, wentylacyjne oraz wszystkie prace związane z ich wykończeniem. W przypadku zastosowania wentylacji mechanicznej z rekuperatorem istnieje możliwość całkowitej rezygnacji z kominów wentylacyjnych. Wyjątek stanowią pomieszczenia takie jak garaż czy kotłownia z piecem gazowym.

ETAP 4

POKRYCIE DACHOWE

Na tym etapie wykonywane jest pokrycie dachowe wraz z obróbkami blacharskimi. Do działań na tym etapie wlicza się również montaż okien dachowych, montaż orynnowania, montaż podbitki dachowej, obróbki kominów oraz uszczelnienie dachowych przepustów instalacyjnych.

ETAP 5

STOLARKA ZEWNĘTRZNA

Cała zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa montowana jest w technologii ciepłego (szczelnego) montażu przy użyciu taśm systemowych. Najczęściej stosujemy okna PVC, ale w ofercie posiadamy także okna aluminiowe oraz drewniane. Etap ten zawiera również montaż drzwi zewnętrznych, bramy garażowej, rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych.

ETAP 6

ELEWACJA

Klient ma do wyboru dwa główne warianty: elewację tradycyjną na tynku z wykorzystaniem wełny skalnej lub drewnianą. Wszystkie detale finalnego wykończenia elewacji ustalane są na spotkaniu z klientem przed podpisaniem umowy.

ETAP 7

INSTALACJE

Wykonywany jest kompletny montaż instalacji wewnętrznych w domu, w których skład wchodzi: instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja C.O. wraz z piecem lub pompą ciepła, instalacja gazowa, instalacja elektryczna, instalacja centralnego odkurzacza, instalacja wentylacji mechanicznej wraz z rekuperatorem oraz instalacja niskoprądowa.

ETAP 8

WYLEWKI

Zostaje wykonana wylewka zatarta maszynowo o grubości ok. 7 cm, zbrojona matami stalowymi na wcześniej przygotowanym ociepleniu ze styropianu. W domach z poddaszem użytkowym istnieje możliwość wykonania wylewki na stropie drewnianym, co znacznie polepsza akustykę oraz daje możliwość wykonania instalacji wodnego ogrzewania podłogowego.

ETAP 9

OCIEPLENIE I WYKOŃCZENIE G-K

Wykończenie budynku obejmuje ocieplenie konstrukcji drewnianej wełną oraz szczelny montaż paroizolacji. Następnie montowane są płyty gipsowo-kartonowe wraz z ich całościowym szpachlowaniem i malowaniem gruntującą biała farbą podkładową.