ETAP 1

FUNDAMENTY

Prace rozpoczynają się od przygotowania terenu, m.in. utwardzenia drogi dojazdowej, ściągnięcia humusu. Następnie wykonane są prace zbrojarskie i betoniarskie, których zakres uzależniony jest od rodzaju przyjętych fundamentów: fundamenty tradycyjne, płyta fundamentowa czy crawl space. Pod każdym z budowanych przez nas domów istnieje możliwość wykonania podpiwniczenia.

etap budowy etap budowy daszer

ETAP 2

KONSTRUKCJA DREWNIANA

Powstaje z wykorzystaniem drewna certyfikowanego klasy C24 o maksymalnej wilgotności 18%. Drewno jest suszone komorowo oraz strugane z fazowanymi krawędziami bocznymi. Projekt wykonawczy tworzymy w programie Dietrich’s w oparciu o wcześniejszy pomiar gotowych fundamentów. Montaż poszczególnych elementów wyciętych na CNC jest realizowany bezpośrednio na placu budowy.

etap budowy

ETAP 3

KOMINY SYSTEMOWE

W zakres praz związanych z kominami systemowymi wchodzą: kominy spalinowe, wentylacyjne oraz wszystkie prace związane z ich wykończeniem. W przypadku zastosowania wentylacji mechanicznej z rekuperatorem istnieje możliwość całkowitej rezygnacji z kominów wentylacyjnych. Wyjątek stanowią pomieszczenia takie jak garaż czy kotłownia z piecem gazowym.

etap budowy

ETAP 4

POKRYCIE DACHOWE

Na tym etapie wykonywane jest pokrycie dachowe wraz z obróbkami blacharskimi. Do działań na tym etapie wlicza się również montaż okien dachowych, montaż orynnowania, montaż podbitki dachowej, obróbki kominów oraz uszczelnienie dachowych przepustów instalacyjnych.

etap budowy etap budowy daszer

ETAP 5

STOLARKA ZEWNĘTRZNA

Cała zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa montowana jest w technologii ciepłego (szczelnego) montażu przy użyciu taśm systemowych. Najczęściej stosujemy okna PVC, ale w ofercie posiadamy także okna aluminiowe oraz drewniane. Etap ten zawiera również montaż drzwi zewnętrznych, bramy garażowej, rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych.

etap budowy

ETAP 6

ELEWACJA

Klient ma do wyboru dwa główne warianty: elewację tradycyjną na tynku z wykorzystaniem wełny skalnej lub drewnianą. Wszystkie detale finalnego wykończenia elewacji ustalane są na spotkaniu z klientem przed podpisaniem umowy.

etap budowy

ETAP 7

INSTALACJE

Wykonywany jest kompletny montaż instalacji wewnętrznych w domu, w których skład wchodzi: instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja C.O. wraz z piecem lub pompą ciepła, instalacja gazowa, instalacja elektryczna, instalacja centralnego odkurzacza, instalacja wentylacji mechanicznej wraz z rekuperatorem oraz instalacja niskoprądowa.

etap budowy etap budowy daszer

ETAP 8

WYLEWKI

Zostaje wykonana wylewka zatarta maszynowo o grubości ok. 7 cm, zbrojona matami stalowymi na wcześniej przygotowanym ociepleniu ze styropianu. W domach z poddaszem użytkowym istnieje możliwość wykonania wylewki na stropie drewnianym, co znacznie polepsza akustykę oraz daje możliwość wykonania instalacji wodnego ogrzewania podłogowego.

etap budowy

ETAP 9

OCIEPLENIE I WYKOŃCZENIE G-K

Wykończenie budynku obejmuje ocieplenie konstrukcji drewnianej wełną oraz szczelny montaż paroizolacji. Następnie montowane są płyty gipsowo-kartonowe wraz z ich całościowym szpachlowaniem i malowaniem gruntującą biała farbą podkładową.

etap budowy